For using this site, please activate JavaScript.

Matches Apr 22, 2020

Semi-Finals 2nd Leg Alanyaspor Alanyaspor 5:30 PM Antalyaspor Antalyaspor
Matchday 32 Espanyol RCD Espanyol Barcelona 6:00 PM Real Madrid Real Madrid
 
Sevilla FC Sevilla FC 6:00 PM Real Valladolid CF Real Valladolid
  Getafe Getafe CF 6:00 PM Real Sociedad Real Sociedad
  Villarreal Villarreal CF 6:00 PM Valencia CF Valencia
  Athletic Athletic Bilbao 6:00 PM RCD Mallorca RCD Mallorca
  Granada CF Granada CF 6:00 PM SD Eibar SD Eibar
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 6:00 PM Deportivo Alavés Alavés
  Levante Levante UD 6:00 PM Real Betis Balompié Real Betis
  Celta de Vigo Celta de Vigo 6:00 PM FC Barcelona FC Barcelona
  CA Osasuna CA Osasuna 6:00 PM CD Leganés CD Leganés
Matchday 33 Torino Torino FC 7:00 PM Genoa CFC Genoa
  Bologna Bologna FC 1909 7:00 PM SSC Napoli SSC Napoli
 
AS Roma AS Roma 7:00 PM Hellas Verona Hellas Verona
 
AC Milan AC Milan 7:00 PM Parma Calcio 1913 Parma
  Atalanta Atalanta BC 7:00 PM Brescia Calcio Brescia
  SPAL SPAL 7:00 PM Inter Milan Inter
  Sampdoria UC Sampdoria 7:00 PM Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Sassuolo US Sassuolo 7:00 PM Juventus FC Juventus
  Lecce US Lecce 7:00 PM ACF Fiorentina Fiorentina
  Udinese Calcio Udinese Calcio 7:00 PM SS Lazio Lazio
Matchday 31 Olympique Lyon Olympique Lyon 7:00 PM Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Paris SG Paris Saint-Germain 7:00 PM FC Metz FC Metz
Matchday 28
RB Salzburg Red Bull Salzburg 5:00 PM Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 5:00 PM TSV Hartberg TSV Hartberg
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 5:00 PM LASK LASK
Matchday 31 RKC Waalwijk RKC Waalwijk 4:30 PM Willem II Tilburg Willem II
  ADO Den Haag ADO Den Haag 4:30 PM Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  FC Groningen FC Groningen 5:45 PM Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  Heerenveen SC Heerenveen 6:45 PM FC Emmen FC Emmen
  FC Utrecht FC Utrecht 6:45 PM Heracles Almelo Heracles Almelo
Matchday 6 Desna Desna Chernihiv 10:00 PM Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 10:00 PM Zorya Luhansk Zorya Luhansk
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 10:00 PM FK Oleksandria FK Oleksandria
Matchday 18 Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 4:00 PM SV Mitterteich SV Mitterteich
Matchday 17 VfR Neumünster VfR Neumünster 4:45 PM SVT Neumünster SVT Neumünster
  SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 6:00 PM PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
Matchday 16 GW Mühlen GW Mühlen 5:00 PM SV Union Lohne SV Union Lohne
Matchday 20 BV Essen BV Essen 6:00 PM VfR Voxtrup VfR Voxtrup
Matchday 23 Holthausen/B. SV Holthausen/Biene 6:00 PM Blau-Weiß Lohne BW Lohne
Matchday 29 BW Papenburg Blau-Weiß Papenburg 6:00 PM GW Firrel GW Firrel
Semi-Finals 1.FC Kleve 1.FC Kleve 5:30 PM 1.FC Bocholt 1.FC Bocholt
  TVD Velbert TVD Velbert 5:30 PM Rot-Weiss Essen RW Essen
Group A Kashima Antlers Kashima Antlers 10:00 AM Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 10:00 AM Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
Group B Vegalta Sendai Vegalta Sendai 10:00 AM Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 10:30 AM Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Group C Sagan Tosu Sagan Tosu 10:00 AM Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 10:00 AM Yokohama FC Yokohama FC
Group D Oita Trinita Oita Trinita 10:00 AM Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 10:00 AM Gamba Osaka Gamba Osaka
Matchday 1 Valur Valur Reykjavík 8:00 PM KR Reykjavík KR Reykjavík
Matchday 28 Celik Zenica NK Celik Zenica 10:00 PM NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  FK Sarajevo FK Sarajevo 10:00 PM FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 10:00 PM FK Tuzla City FK Tuzla City
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 10:00 PM FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 10:00 PM FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 10:00 PM FK Velez Mostar Velez Mostar
Matchday 8 Banga Gargzdai FK Banga Gargzdai 3:00 PM Zalgiris Vilnius Zalgiris
  Suduva Suduva Marijampole 5:00 PM FK Riteriai Riteriai
Group E BJ Sinobo Guoan Beijing Sinobo Guoan 11:35 AM FC Seoul FC Seoul
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 12:00 PM Melbourne Victory Melbourne
Group F FC Tokyo FC Tokyo 10:00 AM Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  SH Shenhua Shanghai Greenland Shenhua 12:00 PM Perth Glory Perth Glory
final 2nd leg Juventus U23 Juventus U23 6:45 PM Ternana Calcio Ternana
Semi-Finals 2nd Leg Olympiacos Olympiacos Piraeus 10:00 PM PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 10:00 PM AEK Athens AEK Athens
  Honvéd Budapest Honvéd FC 10:00 PM MTK Budapest MTK Budapest
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 10:00 PM Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
Matchday 6 Police Tero FC Police Tero FC 10:45 AM Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Trat FC Trat FC 10:45 AM Sukhothai FC Sukhothai FC
  Buriram Utd. Buriram United 11:00 AM Rayong FC Rayong FC
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 12:00 PM Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 12:00 PM Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
  PT Prachuap FC PT Prachuap FC 12:00 PM Chonburi FC Chonburi FC
  Port FC Port FC 1:00 PM BG Pathum United BG Pathum Utd.
  Bangkok Utd. True Bangkok United 1:00 PM Suphanburi FC Suphanburi FC
Matchday 17 Pskov-747 Pskov-747 10:00 PM Lokomotiv-Kazanka Moskow Kazanka
Matchday 30 Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 6:00 PM FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  FC Porto FC Porto 6:00 PM Belenenses SAD Belenenses SAD
  Tondela CD Tondela 8:00 PM FC Famalicão Famalicão
  Gil Vicente Gil Vicente FC 8:00 PM Rio Ave FC Rio Ave FC
  Benfica SL Benfica 8:00 PM Boavista Porto FC Boavista
  Chaves GD Chaves 10:00 PM FC Porto B FC Porto B
  Penafiel FC Penafiel 10:00 PM UD Oliveirense Oliveirense
  Nacional CD Nacional 10:00 PM Estoril Praia Estoril
  Mafra CD Mafra 10:00 PM Casa Pia AC Casa Pia
  Feirense CD Feirense 10:00 PM SC Farense Farense
  Varzim Varzim SC 10:00 PM SL Benfica B Benfica B
  Coimbra Académica Coimbra 10:00 PM SC Covilhã Covilhã
  Cova Piedade CD Cova Piedade 10:00 PM Académico Viseu FC Académico Viseu
  Leixões Leixões SC 10:00 PM UD Vilafranquense Vilafranquense
Matchday 4 Hammarby Hammarby IF 5:00 PM IFK Norrköping Norrköping
  Mjällby Mjällby AIF 5:00 PM Falkenbergs FF Falkenberg
  Malmö FF Malmö FF 5:00 PM Helsingborgs IF Helsingborg
  AIK AIK 5:00 PM Östersunds FK Östersund
Matchday 24 VfB Oldenburg VfB Oldenburg 4:30 PM TSV Havelse TSV Havelse
  LSK Hansa Lüneburger SK Hansa 4:30 PM Altona 93 Altona 93
Matchday 20 FC 08 Villingen FC 08 Villingen 5:00 PM SSV Reutlingen 05 SSV Reutlingen
Matchday 21 Spfr. Siegen Sportfreunde Siegen 5:30 PM TuS Ennepetal TuS Ennepetal
  Bremer SV Bremer SV 4:30 PM FC Oberneuland FC Oberneuland
Matchday 12 TSV Kropp TSV Kropp 4:45 PM Eckernförder SV Eckernförder SV
Matchday 21 VfL Oldenburg VfL Oldenburg 5:30 PM 1.FC Germania Egestorf/Langreder G. Egestorf/L.
Matchday 22 TB Uphusen TB Uphusen 4:30 PM MTV Gifhorn MTV Gifhorn
  Kickers Emden Kickers Emden 5:30 PM HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
  FC Hagen/Uthl. FC Hagen/Uthlede 5:30 PM MTV Eintracht Celle MTVE Celle
Matchday 24 Lupo-Martini USI Lupo-Martini Wolfsburg 4:30 PM TuS Bersenbrück TuS Bersenbrück
Matchday 25 Bardejov NFL Partizan Bardejov 2:30 PM FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov 2:30 PM FK Poprad FK Poprad
  Ruzomberok B MFK Ruzomberok B 2:30 PM FC Kosice FC Kosice
  FC Petrzalka FC Petrzalka 2:30 PM MFK Skalica MFK Skalica
  STK Samorin FC STK 1914 Samorin 2:30 PM MSK Puchov Puchov
  Dubnica FK Dubnica nad Vahom 2:30 PM Tatran Liptovsky Mikulas Liptovsky Mik.
  Zilina B MSK Zilina B 2:30 PM Slovan Bratislava B Slovan B
  Banska Bystrica MFK Dukla Banska Bystrica 2:30 PM KFC Komarno Komarno
Semi-Finals 1st Leg Sumgayit Sumgayit PFC 10:00 PM Qarabağ Ağdam Qarabag Agdam
  FK Qabala FK Qabala 10:00 PM Zira FC Zira FC
Matchday 7 Skála IF Skála IF 10:00 PM ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur
  EB/Streymur EB/Streymur 10:00 PM TB Tvöroyri TB Tvöroyri
  HB Tórshavn HB Tórshavn 10:00 PM KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík
  NSÍ Runavík NSÍ Runavík 10:00 PM Víkingur Göta Víkingur Göta
  B36 Tórshavn B36 Tórshavn 10:00 PM AB Argir AB Argir
Matchday 32 Adamawa United Adamawa United 3:00 PM Dakkada FC Dakkada FC
  Enyimba Aba Enyimba Aba 3:00 PM Plateau United FC Plateau United
  MFM FC MFM FC 3:00 PM Rivers United FC Rivers United
  Katsina Utd. Katsina United FC 3:00 PM Wikki Tourists Wikki Tourists
  Ifeanyi Ubah Ifeanyi Ubah FC 3:00 PM Nasarawa United Nasarawa United
  Enugu Rangers Enugu Rangers IFC 3:00 PM FC Heartland FC Heartland
  Akwa United Akwa United 3:00 PM Jigawa Golden Stars FC Jigawa
  Warri Wolves FC Warri Wolves FC 3:00 PM Kano Pillars Kano Pillars
  Sunshine Stars Sunshine Stars 3:00 PM Lobi Stars FC Lobi Stars
  Abia Warriors Abia Warriors FC 3:00 PM Kwara United FC Kwara United
Denmark U19 Denmark U19 10:00 PM Germany U19 Germany U19

Select date

Player birthdays

  • Kaká
    Date of birth: Apr 22, 1982  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Retired
    Age: 38 years

Coach birthdays